Norsk bokmål (Norway)

Dina Stiftelsen

Kvinesdal-draktene får nye eiere i Afrika og Asia.
Tirsdag 07. Februar 2012 10:27


På klubbkvelden mandag kveld denne uka fikk folkehøyskoleeleven Linn Cathrine Rafoss og Rune Edvardsen fra Dina Stiftelsen alle de gamle klubbdraktene som nå skulle skiftes ut på grunn av ny hovedsponsor.

Av Håvard Axel Kator

– Dette er en gave som jeg garanterer kommer til å bli satt pris på, og som kommer til nytte, sa Rune Edvardsen til de som hadde fått plass i det fullstappede lokalet.

– Dina Stiftelsen har startet damelag i Kongo, og jeg er sikker på at draktene blir godt mottatt. I så fattige land som dette er det mangel på alt. At draktene er brukt, spiller ingen rolle, sier Rune Edvardsen.

- Det at flere titalls lag kommer til å løpe rundt i Kvinesdals marineblå drakter med kvindølsbedrifters navn lysende opp skal bli litt av et syn, humrer Edvardsen.

Per Ravn Omdal var til stede på denne klubbkvelden i en annen sammenheng, men trakk frem hvilket godt eksempel det var for klubben som nå hadde fått Fair Play prisen å gi de gamle draktene til den tredje verden.

GloBall United er prosjektet som Solborg Folkehøgskole i Stavanger samarbeider med. Før påsken skal Linn Cathrine Rafoss og en gjeng klassekamerater til flere asiatiske land hvor de da kommer til å gi ut Kvinesdals gamle drakter.